پرورش ماهی در گرجستان

چاپ
rating_star_blank پرورش ماهی در گرجستانrating_star_blank پرورش ماهی در گرجستانrating_star_blank پرورش ماهی در گرجستانrating_star_blank پرورش ماهی در گرجستانrating_star_blank پرورش ماهی در گرجستان
 

بررسی فرصت سرمایه گذاری پرورش ماهی در گرجستان  

پرورش ماهی در گرجستان ، یکی از بهترین سرمایه گذاری در گرجستان محسوب می شود. پرورش ماهی در گرجستان اگر به صورت منطقی انجام شود و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشید، ضمن اینکه سرمایه خیلی بالایی لازم ندارد می تواند بازدهی خوبی هم داشته باشد.

با توجه به مصرف بالای ماهی در گرجستان ، پرورش ماهی در گرجستان یکی از تجارت های مناسب و قابل اعتماد است و معمولا دو نوع ماهی در گرجستان ، پرورش داده می شود : ماهی قزل آلا و ماهی سالمون .

pisciculture پرورش ماهی در گرجستان

پرورش ماهی در گرجستان

لازم به ذکر است که پرورش ماهی قزل آلا در گرجستان معمولا بسیار راحت تر از ماهی سالمون است و پرورش ماهی سالمون در گرجستان نیاز به تخصص و تجربه بسیار بالایی دارد.

باتوجه به مصرف سرانه ماهی در گرجستان ، پرورش ماهی جزو یکی از طرح های زودبازده در گرجستان محسوب می شود ، که با توجه به میزان سرمایه گذاری در آن، بازدهی بسیار مناسب با دوره بازگشت سرمایه کم دارد.

با توجه به اینکه طبق قوانین جاری گرجستان، زمین کشاورزی به اتباع خارجی فروخته نمی شود، سعی کنید مقدار زمین مورد نیاز خود جهت پرورش ماهی در گرجستان را با مشارکت یکی از اتباع گرجستان انجام دهید و یا زمین را اجاره بلند مدت کنید.

در طرح مشارکت زمین با اتباع گرجی می توانید پیشنهاد دهید مقداری زمین برای مثلا مدت زمان ۵ سال یا بیشتر به شما واگذار شود و در عوض آن، شما نیز حدود بیست درصد از سود (برای مثال) را به صاحب زمین دهید که این نوع قراردادها، مشارکت نامیده می شود و معمولا در قالب یک قرارداد محضری رسمی قابل اجرا و پیگیری است.

هر چند که به دلیل قیمت پایین اجاره زمین کشاورزی در گرجستان می تواند مقدار مورد نیاز زمین خودتان را بصورت بلند مدت اجاره کنید.

 حداقل سرمایه برای پرورش ماهی در گرجستان

حداقل سرمایه گذاری جهت پرورش ماهی در گرجستان ، حدود بیست هزار دلار آمریکا است، ضمن اینکه با این حداقل سرمایه گذاری در گرچستان ، دوره بازگشت سرمایه شما در حد یکسال است (شاید دو تا سه ماه کم و زیاد داشته باشد).

با توجه به دوره بازگشت پایین در پرورش ماهی در گرجستان و همچنین میزان سرمایه اولیه نه چندان زیاد، این نوع سرمایه گذاری در زمره یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در گرجستان قرار می گیرد.

هر چند که لازم به ذکر است، کشور گرجستان یک کشور کوچک با جمعیتی معادل پنج میلیون نفر است و بازار کوچکی دارد، بنابراین تولید انبوه در این بخش به هیچ عنوان توصیه نمی شود و همچنین صادرات ماهی قزل آلا یا سالمون به صورت یخ زده هم خواهان زیادی ندارد.

بنابراین سعی کنید سنجیده در این زمینه عمل کنید و قبل از هر کاری با شرکت جورجیا سرویس مشورت کنید.

pisciculture1 پرورش ماهی در گرجستان

پرورش ماهی در تفلیس

پرورش ماهی در تفلیس و همچنین بیشتر در حومه تفلیس رونق زیادی دارد به دلیل مصرف بالای ماهی قزل آلا در تفلیس پایتخت گرجستان ، به خصوص در رستوران های کوچک و بزرگ پایتخت، باعث شده است که در شهر تفلیس و حومه آن افراد زیادی در بخش پرورش ماهی فعالیت و اشتغال داشته باشند.

همچنین در رودخانه متکواری (رودخانه کرا) که داخل شهر تفلیس جریان دارد، ماهی قزل آلای زیادی وجود دارد که برخی افراد با داشتن قلاب ماهی گیری در سطح شهر در حال صید ماهی مشخص هستند که عمدتا ماهی های صید شده در طول روز را به رستوران ها و مغازه های کوچک می فروشند و از این طریق امرار معاش می کنند.

طرح توجیهی پرورش ماهی در گرجستان

با توجه به اینکه کارشناس جورجیا سرویس دارای طرح توجیهی و اقتصادی بسیار دقیق در زمینه پرورش ماهی در گرجستان است، توصیه می شود قبل از هر اقدام جهت راه اندازی واحدهای پرورش ماهی در ابتدا با کارشناس جورجیا سرویس مشورت و رایزنی کنید.

طرح توجیهی پرورش ماهی در گرجستان و ارقام وجودی آن معمولا به دلار آمریکا هستند و بنابراین بر اساس همان بایستی برنامه ریزی انجام شود. پیشنهاد ما برای مکان اجرای این طرح بیشتر در حومه تفلیس پایتخت گرجستان است، زیرا در صورت نیاز به امکانات یا تجهیزات خاص و یا تعمیر و نگهداری حوضچه های پرورش ماهی، اگر مکان چنین حوضچه پرورش ماهی نزدیک تفلیس که بزرگترین شهر گرجستان است باشد، قطعا هزینه کمتری را در بر خواهد داشت.

Tags: