en مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستان

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
Trade-in-Georgia مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستان

مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستان

rating_star_blank مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستانrating_star_blank مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستانrating_star_blank مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستانrating_star_blank مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستانrating_star_blank مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستان
 

گرجستان یک کشور کوچک با ۴ میلیون جمعیت است که مساحت آن ۶۹٫۷۰۰ متر مربع  می باشد. گرجستان با کشورهای روسیه، ترکیه، آذربایجان و ارمنستان هم مرز است. این کشور کوچک به دلیل موقعیت استراتژیک ویژه که بین اروپا و آسیا دارد مقصد بسیار مناسبی برای زندگی، کار و یا هر دو می‌باشد. موقعیت مناسب بازرگانی و تجارت در گرجستان نسبت به کشورهای اروپائی، هزینه زندگی بسیار پائین‌تر و پروسه ساده تر اقامت در گرجستان از مزایای سرمایه گذاری در گرجستان است. کشور زیبای گرجستان به دلیل نزدیکی و ریشه‌های فرهنگی با ایران برای ایرانیان از مقاصد مناسب برای سرمایه گذاری و یا شروع کسب و کار و زندگی است.

بازسازی اقتصادی گرجستان یكی از مهمترین اولویت‌های دولت جدید به شمار می‌رود و در این راستا خصوصی سازی اقتصادی و جهت گیری به سمت بازار آزاد، از اقدامات اصلی این كشور به شمار می‌رود، به طوری كه با تصویب قوانین و ارائه تسهیلات خاص، گرجستان طبق آمارهای جهانی رتبه‌های درخشانی را در جهان کسب نموده و هر سال به پیشرفت خود می‌افزاید:
  • آژانس بین المللی ،« Modis » گرجستان را از نظر جایگاه اعتباری در گروه بی ای 3 قرار داده است .
  • مؤسسه ،« Doing Business » گرجستان را از لحاظ سادگی فعالیت تجاری در سال 2012 در جایگاه 16 و به عنوان کشور پیشرو و اصلاحگر در منطقه اروپا و آسیای مرکزی اعلام نمود .
  • مؤسسه ،« Transparency International » گرجستان را در بین کشورهای شوروی سابق پرچمدار مبارزه با فساد مالی می‌داند .
  • مؤسسه ،« Hertage Foundation » در گزارش خود در سال 2017 ، گرجستان را از نظر آزادی اقتصاد بین 179 کشور جهان دارای جایگاه 9 و گروه متوسط آزاد و فراتر از کشورهای توسعه یافته از قبیل نروژ ، بلژیک ، فرانسه و لیتوانی قرار داده است .
  • در سال 2009 ، مجله « Forbes » گرجستان را از نظر کاهش مالیات و اصلاحات بعد از قطر، امارت متحد عربی و هنگ کنگ و در جایگاه 4 قرار داده است.
  • در اوگوست 2009 مؤسسه « Fitch Rating » امتیاز « Soaring B » را به گرجستان اختصاص داده است .
  • گرجستان از باشگاه اصلاح انجام امور تجاری، جایزه بالاترین اصلاحات در اروپا و آسیای مرکزی را در طول پنج سال اخیر دریافت نموده است .
  • براساس نظر قائم مقام بانک نوسازی و توسعه اروپا و در تحقیقی که در سراسر جهان صورت گرفته است، کشور گرجستان بیشترین تلاش را برای مبارزه با فساد مالی در سطح اروپا دارد .

 

موقعیت بی نظیر از مزایای تجارت در گرجستان با قوانین آزاد

1. قوانین راحت تجارت در گرجستان از جمله قانون حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی و قانون ایجاد منطقه آزاد تجاری ( به صورتی که اگر طرحی به دولت اعلام شود که حداقل در ده هکتار زمین و ارزش سرمایه گذاری بیش از دو میلیون دلار باشد، دولت آن منطقه را به عنوان منطقه آزاد تجاری معرفی خواهد کرد ) و...

2.حق مالکیت صد در صد اتباع خارجی

3. عضویت گرجستان در WTOاز سال 2000

4. برقراری سیستمGSP (Generalized System of Preferences) با کشورهای آمریکا، کانادا، سوئیس، ژاپن و نروژ ( برای کالاهای صادراتی گرجستان به کشورهای فوق، حداقل تعرفه گمرکی منظور خواهد شد(

5. GSP با کشورهای اتحادیه اروپا ( اجازه می‌دهد گرجستان 7200 نوع تولیدات خود را به کشورهای اتحادیه اروپا با معافیت گمرکی صادر کند).

6. رژیم تجارت آزاد با کشورهای مشترک المنافع و ترکیه (از اول نوامبر 2008(

7. عدم دریافت هیچگونه مالیات ارزش افزوده از صادرات از محسوس ترین مزایای سرمایه گذاری در بخش صادرات گرجستان است.

8. عدم دریافت هیچ گونه تعرفه گمرکی بر روی صادرات و صادرات مجدد.

9. انجام ثبت شرکت در مدت یک الی سه روز و به سهولت.

10. برخورداری از سیستم نوین گمرکی؛ بعد از تکمیل مدارک و فرم‌ها از طریق اینترنت توسط صاحب کالا، کلیه امور گمرکی به مدت 10 الی 20 دقیقه صورت می‌پذیرد. در صورت عدم سوء سابقه، احتیاج به حضور ماشین و صاحب کالا در گمرک نیست.

11. برقراری سیستمFTA (free trade area)  با کشورهای بلاروس، اوکراین، آذربایجان، ارمنستان، روسیه، مولداوی، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان و ترکیه.

12. برقراری سیستم DCFTA(Deep and Comprehensive Free Trade Area)با کشورهای اتحادیه اروپا بر اساس موافقتنامه منعقده در 27 ژوئن سال 2014.

 

سیستم مالیاتی گرجستان

از دیگر مزایای تجارت در گرجستان مالیات‌های پایین این کشور در حمایت سرمایه‌گذاران در این کشور زیباست. مالیات ها در گرجستان توسط دولت در شش موضوع از شخصیت‌های حقوقی و حقیقی اخذ می‌شود که نسبت به دیگر کشورها قابل توجه است.

1.  مالیات بر سود شرکت ها 15%

2. مالیات بر ارزش افزوده 18%

3.  مالیات غیر مستقیم میزان آن بستگی به نوع تولیدات دارد

4.  مالیات بر درآمد 20%

5. مالیات بر سود و درآمد بهره 5%

6. مالیات بر واردات كه به سه شكل صفر ، 5% و 12% می باشد.

تماس مستقیم به شماره های زیر از ایران رایگان

مشاور حقوقی دفتر تهران 02191012515 

مشاورین حقوقی دفتر گرجستان

مشاور حقوقی فارسی 598852000-995+whatsapp مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستان

مشاور حقوقی گرجی زبان 596692000-995+whatsapp مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستان

تماس از طریق تلگرام و واتس آپ، امکانپذیر می‌باشد.


       

جدیدترین اخبار گرجستان

9ecd376e5371efaef9aad9bc9143aed8_XL_64x64 مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستان

گرجستان در رتبه 41 از 180...

با توجه به شاخص میزان فساد در سال 2018، گرجستان ام...

0b1ad7a7b79268a1f4558db78e092446_XL_64x64 مزایای تجارت و‌ سرمایه گذاری در گرجستان

بازداشت 16 نفر به اتهام پ...

به گفته وزارت امور داخله، 16 نفر در ارتباط با انتش...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ما را در توییتر دنبال کنید