en 10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستان

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
یاداوری
conten8 10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستان

10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستان

امتیاز کاربران

rating_star 10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستانrating_star 10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستانrating_star 10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستانrating_star 10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستانrating_star 10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستان
 

گرجستان هر روز سرمایه گذاران بیشتری از سراسر جهان، مانند ایران، هلند، آذربایجان، چین، هند و دیگر کشورها به دست می آورد.

چرا در گرجستان سرمایه گذاری کنید؟

در ادامه مطلب به بررسی 10 دلیل برای اینکه چرا سرمایه گذاری در گرجستان از اقبال زیادی برخوردار است، خواهیم پرداخت.

1. بازار گسترده منطقه‌ای:

سرمایه گذاری در گرجستان با قراردادهای تجاری آزاد فرصت مناسبی است برای دسترسی مستقیم به بازاری 4.4 میلیون نفری، که البته بازارهای وسیع مناطق اطراف را به کمک عدم پرداخت تعرفه گمرکی برای واردات تحت تاثیر قرار می‌دهد. تا به امروز، گرجستان قراردادهایی را با کشورهای عضو اتحادیه مستقل مشترک المنافع به امضاء رسانده است که شامل اوکراین، بلاروس، مولداوی، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان و همچنین همسایگانش، ترکیه، آذربایجان و ارمنستان است.

 

2. توافقنامه تجارت آزاد با اتحادیه اروپا:

 

توافقنامه اتحادیه (AA) با اتحادیه اروپا در سال 2014 امضا و تصویب شد، از جمله می توان به توافق جامع تجارت آزاد (DCFTA) اشاره کرد. طرح‌های عمومی همکاری تجاری گرجستان با ایالات متحده، نروژ، سوئیس، کانادا و ژاپن نیز مورد بهره برداری قرار گرفته است. در نتیجه بر روی 3400 کالا که از گرجستان صادر می شود تعرفه های پایین تری اعمال می‌گردد. علاوه بر این، گرجستان از سال 2000 عضو سازمان تجارت جهانی (WTO) است.

از نظر گمرک مرزی، تمام مسافران خارجی با ورود به گرجستان از پروتکل اداری و سیاست های گمرکی بسیار مناسب و خدمات گرا برخوردار می گردند. تقریبا هیچ کاری به صورت سفارشی وجود ندارد. 90 درصد کالاها از تعرفه‌های واردات به گرجستان معاف و بدون محدودیت هستند. میانگین زمان انجام امور گمرکی در حال حاضر حدود 15 دقیقه است که به عنوان یکی از سریع‌ترین و کارآمدترین نظام‌های گمرکی در کشورهای مستقل مشترک المنافع، شناخته شده است.

  

3. سهولت تجات در گرجستان:

وب سایت رسمی، http://www.doingbusiness.org/en/rankings، رتبه بندی آسان کسب و کار (از 189 اقتصاد) را نشان می دهد. این وبسایت گرجستان را در سال‌های اخیر در جایگاه 6 قرار داده بود و در حال حاضر با گسترش کرونا به رتبه 7 و بعد از آمریکا قرار گرفته است.رتبه‌ای که همچنان بسیار بالاتر از لیتوانی، بلغارستان و ترکیه و  بسیاری از کشورهاست.

 

4. نیروی کاری بالقوه:

کارمندان جوان با استعداد ماهر و نسل جوان که مسلط به چندین زبان هستند و اغلب آنها نه تنها زبان گرجی و انگلیسی بلکه دانش زبان روسی را نیز دارند. با توجه به آمارهای اخیر، نسل جوان گرجستان اغلب ترجیح می دهند که تجارت خود را مدیریت کنند.


5. حقوق کاری در گرجستان:

با اشاره INVEST IN GEORGIA، متوسط ​​حقوق ماهانه در گرجستان به مبلغ 490 دلار است که کارگران یقه آبی و سفید و کارمندان C-suite را شامل می‌گردد. کشور حداقل مقررات دستمزد را ندارد. نرخ بیکاری 14.6٪ است. قابل توجه است که بازار کار گرجستان نیروی کار جوان را فراهم می‌کند. 50 درصد از جمعیت بیکار در رده سنی 20 تا 34 سال هستند. علاوه بر این، ویزای کار یا مجوز برای شهروندان از حدود 100 کشور، حداکثر در 30 روز صادر میگردد، که به جذب کارکنان حرفه ای از کشورهای دیگر را از منطقه‌ای وسیع، کمک می کند.

گرجستان قانون کاری کاملا انعطاف پذیر دارد. بنا بر گزارش موسسه Heritage، گرجستان یکی از محیط های آزاد کار را نه تنها در منطقه بلکه در سطح جهانی با شاخص آزادی کار 79.9 از 100 امتیاز (24 در سطح جهانی) و مالیات اجتماعی 0٪ ارائه می‌دهد.

 

6. مالیات پایین در گرجستان:

 کد مالیاتی گرجستان در سال 2005، چشم انداز مالی گرجستان را تغییر داد. تنها شش نوع مالیات از متن قانون اساسی (در سال 2004) قابل دریافت است. مالیات‌هایی با نرخ بسیار پایین که گرجستان را در رتبه چهارم جهان از نظر مالیات پایین شهروندی قرار داد. بعد از تعدادی اصلاحیه در کدهای مالیاتی اکنون مالیات به شرح زیر است:

  1. مالیات بر درآمد - 20٪ (نرخ ثابت)
  2. مالیات شرکت - 15٪
  3. مالیات بر ارزش افزوده - 18٪
  4. مالیات بر کالاهای اساسی - متفاوت است
  5. مالیات بر گمرک - 0٪، 5٪ یا 12٪
  6. مالیات بر املاک - 1٪ در ارزش خود ارزیابی اموال

 

7. آزاد از فساد:

از سال 2003 به بعد، بانک جهانی، گرجستان را یکی از اقتصادهای پیشرو و اصلاح شده در جهان معرفی کرد. اقتصادی که به عنوان رهبر در مبارزه با فساد شناخته شده است. گرجستان می‌تواند جایگاه تجارت و سرمایه گذاری در قفقاز و آسیای مرکزی را ارتقا دهد.

 

8. موقعیت جغرافیایی:

 

گرجستان واقع در منطقه قفقاز، در مرکز آسیای غربی و اروپای شرقی واقع شده است، که از غرب به دریای سیاه، شمال به روسیه، از جنوب جنوبی ترکیه و ارمنستان و از طریق آذربایجان به سمت شرق محدود شده است. گرجستان مساحتی معادل 69،875 کیلومتر مربع را پوشش می دهد. با این حال، به نظر می‌رسد که این کشور به عنوان مرکز تجاری و غیرنظامی، نقطه اتصال بین آسیا و شرق و میانه اروپا، در حال توسعه است.

 

 

9. اقتصاد آزاد:

براساس heritage.org، نمره آزادی اقتصادی گرجستان 73.0 است، و رتبه 22 را در اقتصاد آزاد با توجه به شاخص‌ها در سال 2015 کسب کرده است. افزایش 4.2 امتیازی اقتصاد گرجستان در سال 2021  رتبه 12م را برای این کشور به ارمغان آورده است. امتیازی که عمدتا نشان دهنده بهبود در آزادی اقتصاد از فساد، آزادی پولی و مدیریت هزینه‌های دولتی است که حاصل از کاهش قابل توجه در آزادی بیشتر تجارت است. در دهه گذشته افزایش قابل توجه آزادی اقتصادی، به گسترش پویای اقتصاد گرجستان کمک شایانی کرده است. سلامت عمومی و سیاست‌هایی که از بازارهای آزاد حمایت می‌کنند، باعث افزایش رفاه و تعهد گرجستان به آزادی اقتصادی شده است. با این حال، تمام پایه‌های آزادی اقتصادی  کاملا پایدار نیستند. حاکمیت قانون همچنان ضعیف است و فساد همچنان در حال بهبود است، اما همچنان این آمار بالاتر از متوسط ​​حتی برای کشورهای اروپایی است.

 

10. هزینه های انرژی:

مزایای طبیعی گرجستان به عنوان دروازه‌ای بین اروپا و آسیا برای سرمایه گذاران در بخش تولید و بخش‌های دیگر است ارمغان انرژی را به همراه داشته است. به طور خاص، گرجستان نه تنها کار رقابتی، مالیات‌های کم و محیط زیست خوبی را ارائه می‌دهد بلکه هزینه‌های کم انرژی در مقایسه با دیگر کشورهای همسایه و اروپا از دیگر مزیت‌های سرمایه گذاری در گرجستان است.

تماس مستقیم به شماره های زیر از ایران رایگان

مشاور حقوقی دفتر تهران 02191015777

مشاورین حقوقی دفتر گرجستان

مشاور حقوقی و کیفری598852000-995+whatsapp 10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستان

مشاورین حقوقی دفتر ترکیه

مشاور حقوقی و کیفری5544897079-90+whatsapp 10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستان

  تماس از طریق واتس آپ، امکان پذیر می‌باشد.

جدیدترین اخبار گرجستان

9ecd376e5371efaef9aad9bc9143aed8_XL_64x64 10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستان

گرجستان در رتبه 41 از 180...

با توجه به شاخص میزان فساد در سال 2018، گرجستان ام...

0b1ad7a7b79268a1f4558db78e092446_XL_64x64 10 دلیل برای سرمایه گذاری در گرجستان

بازداشت 16 نفر به اتهام پ...

به گفته وزارت امور داخله، 16 نفر در ارتباط با انتش...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ما را در توییتر دنبال کنید