en نامه سفیر جمهوری اسلامی ایران - گرجستان در مقابل کرونا

ایجاد حساب کاربری

Fields marked with an asterisk (*) are required.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *
ccb4e23c8aa216f1e96d31ab209c036b_L نامه سفیر جمهوری اسلامی ایران - گرجستان در مقابل کرونا

نامه سفیر جمهوری اسلامی ایران - گرجستان در مقابل کرونا

در نامه سفیر ایران در گرجستان مطرح شد؛

در مقابل کرونا همه با هم پیروز می‌شوند یا همه شکست می‌خورند

سفیر ایران در گرجستان گفت: کرونا به هیچ وجه مرز، نژاد، مذهب و رنگ نمی‌شناسد و خطر آن متوجه آحاد کره زمین است، لذا یا همه جهانیان با هم شکست خواهند خورد و یا همه با هم به پیروزی خواهند رسید.

سید جواد قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس با ارسال نامه‌ای به «گئورگی گاخاریا» نخست وزیر گرجستان با اشاره به آثار و تبعات منفی تحریم‌های غیرانسانی و ظالمانه دولت آمریکا بر روند مقابله ومهار شیوع ویروس کرونا در ایران، خواستار همراهی با جامعه جهانی در مقابله با تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه شد.

در متن این نامه آمده است:

بسمه تعالی

عالی جناب گئورگی گاخاریا

نخست وزیر محترم کشور دوست گرجستان

با سلام؛

احتراماً همانطور که مستحضرید؛ ویروس کشنده کرونا (کووید ۱۹) به عنوان تهدیدی جدی برای جامعه بشریت، در سرتاسر جهان رو به گسترش است. این ویروس مرگبار به هیچ وجه مرز، نژاد، مذهب و رنگ نمی‌شناسد و خطر آن متوجه آحاد کره زمین است، لذا یا همه جهانیان با هم شکست خواهند خورد و یا همه با هم به پیروزی خواهند رسید.

به همین دلیل بسیار ضروری است که کلیه کشورها فارغ از اختلافات سیاسی و موقعیت‌های جغرافیایی، به طور متحد علیه این بلای خانمان سوز به مبارزه برخواسته و برای به حداقل رساندن آثار سوی انسانی، اقتصادی و اجتماعی آن به همکاری با یکدیگر بپردازند.

در جریان شیوع ویروس خطرناک کرونا در کشورهای مختلف، کشور جمهوری اسلامی ایران نیز از این ویروس خطرناک در امان نماند و طی هفته‌های گذشته علی رغم همه اقدامات و تدابیر بهداشتی در نظر گرفته شده به سرعت گسترش یافت؛ به گونه‌ای که تاکنون متأسفانه تعداد زیادی به این ویروس آلوده و یا جان خود را از دست داده اند. جمهوری اسلامی ایران بر اساس اعتقاد عمیق به حفظ سلامت عمومی و تعهد نسبت به اجرای کلیه قوانین و مقررات بهداشتی در ابعاد ملی و بین المللی، از همان ابتدای شیوع ویروس در کشور، تدابیر و راهکارهای مختلفی را برای مبارزه با این پدیده خطرناک در دستور کار خود قرار داده و همچنان به مبارزه سرسختانه با آن ادامه می‌دهد.

طی روزها و هفته‌های گذشته درست در شرایطی که مردم ایران درگیر یک مبارزه سخت و طاقت فرسا با شیوع ویروس خطرناک کرونا بوده اند؛ متأسفانه تحریم‌های یکجانبه، غیرقانونی و ضدبشری دولت آمریکا علیه مردم ایران، دسترسی به امکانات و تجهیزات بهداشتی را با مشکل مواجه ساخته و مقامات ایران را برای مقابله هرچه بهتر با این بیماری همه گیر در تنگنا قرار داده است.

پس از روی کار آمدن ترامپ، دولت آمریکا بیش از ۱۰۰ اقدام تحریمی علیه ایران انجام داده و با تمام توان آن‌ها را اجرایی کرده است و حتی برای واردات کالاهای غیر تحریمی مانند غذا و دارو نیز موانع عدیده ای برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است. این تحریم‌ها که خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و قرار موقت دیوان بین المللی دادگستری در ۳ اکتبر ۲۰۱۸ است، مصداق بارز تروریسم دولتی است که حق دسترسی به بهداشت و حق حیات ملت ایران را نقض می‌کند و خود نوعی نسل کشی به شمار می‌رود.

علاوه بر مشکلات عدیده برای دسترسی به امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی، منابع درآمدی اصلی جمهوری اسلامی ایران (نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع فلزات و …) به دلیل تحریم‌های آمریکا از بین رفته و کشور را با ضرر ۲۰۰ میلیارد دلاری مواجه ساخته است. در این شرایط دشوار اقتصادی، بسیاری از کسب وکار های اقشار مختلف مردم ایران با مشکل مواجه شده و دولت با منابع محدود خود امکان حمایت از آنها را ندارد.

در چنین شرایط دشوار بین المللی و به منظور کمک به مقابله و مهار شیوع ویروس کرونا در منطقه و جهان، دولت جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد کشور دوست گرجستان، در کنار سایر ملل بیدار جهان در مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا واکنش نشان داده و از این کشور بخواهند تحریم‌های غیر انسانی خود علیه ملت ایران که به طور مستقیم بر جان و سلامت انسان‌ها اثر گذاشته است را هر چه زودتر متوقف کنند.

عالی جناب؛ بار دیگر متذکر می‌شوم این ویروس خطرناک مرز نمی‌شناسند و لازم است همه ظرفیت ملت‌های جهان فارغ از هر تبعیضی در سراسر جهان در برابر آن تجهیز شوند. این وظیفه همه کشورها است که به آنهایی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس ناشناخته هستند، کمک کنند چرا که در غیر این صورت روشن است که پیامدهای آن فقط متوجه کشورهای درگیر نخواهد بود. امید است به لطف خدا با همکاری کشورهای دوست و برادر ایران و گرجستان بتوانیم هر چه سریع‌تر بشریت را از شر این ویروس ناشناخته نجات دهیم.

سید جواد قوام شهیدی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان

نامه سفیر جمهوری اسلامی ایران - گرجستان در مقابل کرونا

000
خواندن 500 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

About Author

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

تماس مستقیم به شماره های زیر از ایران رایگان

مشاور حقوقی دفتر تهران 02191012515 

مشاورین حقوقی دفتر گرجستان

مشاور حقوقی فارسی 598852000-995+whatsapp نامه سفیر جمهوری اسلامی ایران - گرجستان در مقابل کرونا

مشاور حقوقی گرجی زبان 596692000-995+whatsapp نامه سفیر جمهوری اسلامی ایران - گرجستان در مقابل کرونا

تماس از طریق تلگرام و واتس آپ، امکانپذیر می‌باشد.


       

جدیدترین اخبار گرجستان

9ecd376e5371efaef9aad9bc9143aed8_XL_64x64 نامه سفیر جمهوری اسلامی ایران - گرجستان در مقابل کرونا

گرجستان در رتبه 41 از 180...

با توجه به شاخص میزان فساد در سال 2018، گرجستان ام...

0b1ad7a7b79268a1f4558db78e092446_XL_64x64 نامه سفیر جمهوری اسلامی ایران - گرجستان در مقابل کرونا

بازداشت 16 نفر به اتهام پ...

به گفته وزارت امور داخله، 16 نفر در ارتباط با انتش...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ما را در توییتر دنبال کنید