georgian_work_residency اقامت کارمندی در گرجستان

اقامت کارمندی در گرجستان

چاپ

امتیاز کاربران

rating_star اقامت کارمندی در گرجستانrating_star اقامت کارمندی در گرجستانrating_star اقامت کارمندی در گرجستانrating_star اقامت کارمندی در گرجستانrating_star اقامت کارمندی در گرجستان
 

 

بررسی اقامت کارمندی در گرجستان

جورجیا سرویس در این پست به مراحل تشکیل پرونده اقامت کارمندی می پردازد. بسیاری از هموطنان عزیز در مراحل تشکیل پرونده اقامتی ممکن است دچار سردرگمی شوند لذا در این پست به بیان مراحل و جزئیات اقامت گرجستان از طریق کارمندی می پردازیم.

همانطور که پیشتر نیز بیان شده اخذ اقامت گرجستان از طریق روشهای مختلفی قابل انجام است که یکی از این روشهای اقامت کارمندی گرجستان می باشد .

بررسی پرونده اقامت کارمندی گرجستان

در اقامت کارمندی گرجستان ، متقاضی اقامت بعنوان کارمند یک شرکت معتبر با اعتبار بانکی بالا و حساب مالیاتی مناسب معرفی می شود و یک قرارداد کاملاً رسمی (و نه صوری) برای این منظور برای وی تنظیم می شود و مالیات یک ماه متقاضی به سیستم مالیاتی کشور گرجستان پرداخت می شود.

  1. در مرحله اول جهت تشکیل پرونده برای متقاضی تشکیل پرونده انجام می شود که شامل ترجمه پاسپورت و تنظیم قرارداد شخص با شرکت مورد نظر می باشد.

    • توجه داشته باشید که متقاضی برای تسلیم پرونده اقامتی خود به اداره دادگستری گرجستان (Public service hall) لازم است پیش از گذشت ۵ روز از ویزای قانونی خود درخواست اقامت بدهد، در غیر این صورت می بایست مبلغ ۵۰ لاری را بعنوان جریمه پرداخت نماید.

  2. پس از ارائه درخواست، در صورتی که از ویزای شما کمتر از ۴۰ روز باقی مانده باشد، می بایست حداقل ۳ روز در خاک گرجستان بمانید تا پرونده شما مورد بررسی قرار گیرد و پس از گذشت ۳۰ روز جواب اقامت شما بروی سیستم آنلاین Public service hall قرار خواهد گرفت و در صورت مثبت بودن جواب برای درخواست کارت می توانید اقدام نمائید که در این مرحله در ساختمان عدالت گرجستان عکس تهیه کرده و متصدی تحویل می نمایید و ظرف گذشت ۱۰ روز کارت خود را دریافت می نمائید.

 

ماهیت پرونده های اقامت کارمندی گرجستان

توجه داشته باشید که ماهیت اصلی پرونده های اقامت کارمندی گرجستان رسمی و قانونی می باشد زیرا پرونده اقامتی شما در اختیار افسران اداره عدالت گرجستان برای بررسی و تصمیم گیری بیشتر قرار خواهد گرفت اما صوری بودن این قراردادها به هیچ وجه قابل بحث نمی باشد، تنها در مواردی خاص برای متقاضیانی که در حال حاضر به گرجستان مهاجرت نکرده اند ممکن است عدم حضور آنها ذهنیت صوری بودن اینگونه قراردادها را بوجود آورد اما توجه داشته باشید که نامه های خاص حقوقی برای این دسته از پرونده ها فراهم خواهد شد و تا زمان حاضر مشکلی بوجود نیامده است.

georgia_residency اقامت کارمندی در گرجستان

تمدید ویزا و اقامت

 

روند تصمیم گیری در ارائه کارت اقامت به متقاضیان

روند ارائه ویزا و اجازه اقامت در کل دنیا به این صورت است که بنا به انتخاب و تشخیص افسر مورد نظر، ممکن است به متقاضی اجازه ورود و اقامت بدهند، در همین حال نیز ممکن است افسر ویزا و اقامت یک کشور، ورود یک شخص را به خاک کشور دیگر مناسب نداند (به دلایل مختلف). همانطور که ممکن است مطلع باشید برای تحصیل در یک کشور دیگر، ممکن است پذیرش تحصیلی دریافت نمائید. مثلاً ممکن است بعنوان یک متقاضی برای تحصیل در یک رشته مشخص برای کشور ایالات متحده اقدام نمائید و طبق نظر استاد یا دپارتمان رشته مورد نظر با پذیرش شما موافقت شود اما حتی با در دست داشتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر ممکن است با ویزای شما موافقت نشود و افسر ویزا در مرحله ارائه ویزا شما را ریجکت نماید.

پس توجه داشته باشید که هیچگونه تضمینی برای ارائه ویزا یا کارت اقامت یک کشور به متقاضی خارجی در هیچ کجای دنیا وجود ندارد اما با بکارگیری روشهای صحیح حقوقی و استفاده از وکلای معتبر حقوقی می توان پرونده ها را با قدرت بیشتری به اداره اقامت یا سفارت مورد نظر ارائه داد و احتمال دریافت جواب مثبت را بیشتر نمود.

 

مالیات، مالیات و مالیات …

چرا در گرجستان بر مالیات تاکید داریم؟ زیرا یکی از درآمدهای ساختاری دولت گرجستان بر مبنای سیستم مالیاتی این کشور می باشد. اگر کشور گرجستان به شما اقامت اعطا می نماید، در هر مرحله ای بنا به فعالیتتان می بایست مالیات خود را پرداخت نمائید، خواه مدیر یک مجموعه باشید و یا خواه کارمند یک شرکت گرجی باشید. توجه داشته باشید که یکی از فاکتورهای مهم برای اثبات اینکه یک شهروند یا مقیم خوب می باشید این است که مالیات خود را سر موقع مشخص پرداخت نمائید. توجه داشته باشید که ممکن است برخی از افراد شما را تشویق به این کنند که اقامت اخذ نمائید و پس از گذشت یک مدت کوتاه دیگر مالیات پرداخت ننمائید اما توجه داشته باشید که پس از گذشت زمان اقامت شما، نیاز به تمدید اقامت خود دارید.

Tags: , ,