en اقامت گرجستان از طریق خرید زمین

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
یاداوری

اقامت گرجستان از طریق خرید زمین

rating_star_blank اقامت گرجستان از طریق خرید زمینrating_star_blank اقامت گرجستان از طریق خرید زمینrating_star_blank اقامت گرجستان از طریق خرید زمینrating_star_blank اقامت گرجستان از طریق خرید زمینrating_star_blank اقامت گرجستان از طریق خرید زمین
 

بررسی فرصت اقامت گرجستان از طریق خرید زمین

اقامت گرجستان از طریق خرید زمین چگونه است و آیا با خرید زمین به اتباع خارجی در گرجستان اقامت تعلق می گیرد؟

با توجه به اینکه در نوشته های پیشین انواع اقامت گرجستان را توضیح داده ایم، اطلاع دارید که از روش های مختلف و گوناگونی می توان نسبت به اخذ اقامت گرجستان اقدام کرد، ولی سوال اینجاست که آیا با خرید زمین به اتباع خارجی در گرجستان اقامت می دهند؟

پاسخ این سوال مثبت است ولی اگر از برخی کارشناس ها این را بپرسید ممکن است که پاسخ آنها منفی باشد ولی در این مقاله این موضوع را برای شما عزیزان و همراهان گرامی جورجیا سرویس آشکار توضیح می دهیم.

خرید زمین در گرجستان اگر مسکونی یا تجاری باشد برای اتباع خارجی با مالکیت صددرصد امکان پذیر است. متاسفانه از سال ۲۰۱۴ میلادی فروش زمین کشاورزی به خارجی ها ممنوع شده است، همچنین خرید زمین برای اتباع خارجی در فاصله ی ۵ کیلومتری از مرزها ممنوع است، ولی خرید زمین مسکونی در گرجستان و همچنین خرید زمین تجاری برای خارجی ها بلامانع است.

 زمین ها در گرجستان به کاربری های مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از:
-) کاربری مسکونی
-) کاربری تجاری
-) کاربری اداری
-) کاربری کشاورزی
-) بدون هیچ کاربری

مورد آخر زمین هایی هستند که بنام اشخاص است ولی اجازه ی هیچ گونه فعالیتی ندارند، متاسفانه در چند سال گذشته شاهد کلاهبرداری های زیادی در مورد آخر بوده ایم، یعنی تکه زمینی که هیچ کاربری ندارد بعنوان یک زمین با کاربری مسکونی به اشخاص بدون اطلاع فروخته شده است، از این بابت مشکلات عدیده ای هم در چند سال گذشته برای ایرانی ها ایجاد شده است. از اینرو در کسب اطلاع از کاربری زمین مسر و هوشیار باشید.

برخی از زمین های گرجستان دارای هیچ کاربری نیستند، بعلت موقعیتشان. دولت گرجستان نیز به اینگونه زمین ها اجازه هیچ کاربری نمی دهد و یا با هزینه سنگین مجوز صادر می کند، برخی ها هم در زمین های بدون کاربری ساخت و ساز می کنند و سند می گیرند اما اینگونه ساخت و سازها پایان کار ندارند و برخی ها به گمان داشتن سند غفلت کرده و آن خانه که اغلب ویلایی هستند را میخرند، پس از مدتی و با مراجعه به اداره اقامت گرجستان جهت اقامت گرجستان با خرید ملک متوجه این موضوع شده و پرونده ایشان رد می شود. لذا در این زمینه نیز بسیار هشیار باشید و کار خودتان را به افراد کاردان بسپارید.

خرید زمین کشاورزی در گرجستان

متاسفانه از سال ۲۰۱۴ میلادی خرید زمین کشاورزی در گرجستان برای اتباع خارجی ممنوع است. البته به روش هایی هنوز این کار انجام می شود، از جمله اینکه صاحب زمین کشاورزی پس از دریافت پول از فرد غیر گرجی با وی قراردادی در یک محضر رسمی می بندد که هیچ حق و حقوقی درباره این زمین ندارد و چون طبق قوانین گرجستان نمی توانسته سند زمین را بنام یک خارجی بزند این قرارداد بسته شده است. این قرارداد در محضرهای رسمی گرجستان به همراه ترجمه آن به فارسی یا انگلیسی بسیار معتبر است و تخطی از این قرارداد امکان پذیر نیست ولی ممکن است برخی افراد نسبت به اینکه سند آن زمین به نامشان نیست وسواس داشته باشند ولی از نظر کارشناسان ما هم اگر این قرارداد محکم بسته شود ایجاد مشکل نخواهد کرد.

Georgia_Agriculture اقامت گرجستان از طریق خرید زمین

قیمت خرید زمین در گرجستان

قیمت خرید زمین در گرجستان با توجه به نوع کاربری آن و همچنین مناطق قرار گیری آن بسیار متفاوت است ولی قیمت زمین با کاربری مسکونی در تفلیس پایتخت گرجستان به شرح زیر است:

از مترمربعی ۳ دلار آمریکا شروع شده و تا مترمربعی ۱۰۰۰ دلار آمریکا در مرکز شهر می رسد، معمولا زمین هایی که ۳ دلار قیمت دارند در حومه شهر تفلیس و شعاع ۱۰ کیلومتری هستند. در صورت داشتن سوالات بیشتر درباره قیمت و نحوه خرید زمین در گرجستان با ما مشاوره کنید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله مرتبط با کشاورزی و دامپروری در گرجستان را مطالعه نمایید.

تماس مستقیم به شماره های زیر از ایران رایگان

مشاور حقوقی دفتر تهران 02191010666 

مشاورین حقوقی دفتر گرجستان

مشاور حقوقی فارسی 598852000-995+whatsapp اقامت گرجستان از طریق خرید زمین

مشاور حقوقی گرجی زبان 596692000-995+whatsapp اقامت گرجستان از طریق خرید زمین

تماس از طریق واتس آپ، امکانپذیر می‌باشد.


       

جدیدترین اخبار گرجستان

9ecd376e5371efaef9aad9bc9143aed8_XL_64x64 اقامت گرجستان از طریق خرید زمین

گرجستان در رتبه 41 از 180...

با توجه به شاخص میزان فساد در سال 2018، گرجستان ام...

0b1ad7a7b79268a1f4558db78e092446_XL_64x64 اقامت گرجستان از طریق خرید زمین

بازداشت 16 نفر به اتهام پ...

به گفته وزارت امور داخله، 16 نفر در ارتباط با انتش...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ما را در توییتر دنبال کنید